Menu Zavrieť
Viac Zavrieť
MAJSTROVSTVÁ SVETA V HOKEJBALE 2019
Tímy a zápasy

Fíni majú vysoké ciele

17. 6. 2019 | Michal Runák, Jana Ježíková
Fínsky reprezentant Lauri Viitanen je zatiaľ s výkonmi tímu spokojný.

Čo hovoríte na tento skvelý výsledok?
"Výhra nad USA bola pre nás skvelá vec a predovšetkým pre fínsky hokejbal. Hrali sme statočne a s otvorenou mysľou. Ale bolo vidieť chyby, ktoré sme urobili.
Ale brankár Tommi Kuru hral výborný zápas a podržal nás v rozhodujúcich chvíľach. V každom prípade sme odohrali skvelý zápas.

Čaká vás ešte zápas s Českom, aj na nich si trúfate?
"Do zápasu s USA sme išli s jasným cieľom, že sa musíme zlepšiť v v hre 5 na 5. Len tak môžeme byť rovnocenným súperom aj proti Česku. Presilovkové situácie hrajú veľkú úlohu a ak budeme disciplinovaní, máme lepšie šance proti šikovnému českému tímu."

{{pic=r,,files/hb/article-images/201906/lauri_viitanen_mala.jpg}}Aké ciele máte  na MS?
"Nejaké sme si vytýčili a podarilo sa nám z nich splniť už päť, čo je skvelé. To nám dáva vieru do ďalších zápasov."

Fíni nedávno na Slovensku získali titul majstrov sveta v hokeji, chcú to isté aj hokejbalisti?
"Dobrá otázka. USA, Česko, Slovensko a Kanada sú veľmi silní súperi, kde je hokejbal veľmi obľúbený. Ideme od zápasu k zápasu a usilujeme sa zlepšovať počas turnaja. Hokejové MS boli skvelé, sám som ich sledoval v televízii."

Hokejisti mali v Košiciach skvelých fanúšikov, prídu nejakí povzbudiť aj vás? Dobre si pamätáme skupinku fanúšikov Pelikassitu zo Svetového pohára v Nitre kde, robili skvelú atmosféru. Prídu aj do Košíc?
"Máme tu pár fanúšikov, čo si v tíme veľmi ceníme. Je úžasné hrať pre týchto ľudí. Navyše ľudia vo Fínsku sledujú zápasy online. Očakávam, že v hľadisku ešte
pribudnú davy."

Čo ste robili počas voľna? Pozreli ste si už mesto?
"Počas voľného času si užívame košické reštaurácie a jedlo, aj pivo sme už ochutnali. Ale tesne pred zápasom nepijeme veľa (úsmev)."

Partneri